Online s odborníkem (MUDr. Dvořáková): Vyšetření novorozence - novorozenecký screening

19. 4. 2024

POZVÁNKA - WEBINÁŘ, ONLINE SEMINÁŘ

Vážení přátelé, sousedé, obyvatelé Plzeňského kraje,

před nedávnem jsme na webu a facebooku Domažlické nemocnice uveřejnili příspěvek "Novorozenecký screening dokáže zachytit nebo raději vyloučit desítky závažných poruch". Primářka dětského a novorozeneckého oddělení MUDr. Lenka Dvořáková v něm popisuje, jaká konkrétní novorozenecká vyšetření provádí porodnice a proč je důležité provést tato vyšetření hned v prvních dnech života. O rozsah a průběh vyšetření včetně informací, zda jsou či nejsou pro miminko bolestivá, se zajímají pochopitelně rodiče. Rozhodli jsme se proto věnovat tomuto tématu další z webinářů Domažlické nemocnice "Online s odborníkem". Krátká přednáška pro laickou veřejnost se uskuteční ve čtvrtek 2. 5. od 16 hodin. Pokud se chcete dozvědět víc a pokud se chcete zeptat lékařky na konkrétní dotazy, můžete poslat už nyní dotazy mailem (lenka.dvorakova@domazlice.nemocnicepk.cz) nebo se zeptat přímo naživo během přednášky a nezapomeňte se připojit přes svůj počítač, tablet nebo mobil

Webinář pro veřejnost – online setkání

MUDr. Lenka Dvořáková:
Vyšetření novorozence - novorozenecký screening

Kdy? čtvrtek 2. 5 od 16 hodin do vyčerpání tématu (cca 16:45)

Jak? Kde? přes počítač / tablet / telefon v odkazu níže

ONLINE S ODBORNÍKEM

Jak se připojit k webináři?
  1. Webináře se můžete zúčastnit z domova nebo odkudkoli, kde máte připojení k internetu. Využít lze počítač, tablet i telefon. Ve zvoleném zařízení klikněte na odkaz „ONLINE S ODBORNÍKEM“.

2. Webinář se vysílá pomocí aplikace MS Teams. Pokud tuto aplikaci nepoužíváte, nevadí. Budete připojeni přes internetový prohlížeč. Není nutné se nikde registrovat, ani nic instalovat.

3. Po odkliku se připojíte v Teams přímo k webináři (buď pomocí aplikace Teams nebo přes prohlížeč). Zobrazí se vám informace o „Živé události“. Dokud nezačne, uvidíte nápis „Živá událost zatím nezačala“. Jakmile primář setkání zahájí, ukáže se vám obraz a uslyšíte ji (je třeba mít nahlas reproduktor).
Jak pokládat dotazy?
  1. Dotazy lze poslat i předem lenka.dvorakova@domazlice.nemocnicepk.cz

2. Pokud budete chtít poslat dotaz během webináře, klikněte na ikonu bublin s otazníkem v pravém horním rohu (viz obrázek). V pravé části obrazovky (na telefonu v hlavní části) se Vám nabídne chatovací okno, kam lze napsat dotaz a odeslat. Lékař bude dotazy postupně číst a odpovídat na ně.

3. Vaše připojení a identita zůstává zcela anonymní. Nikdo neuvidí ani Vás, ani Vaše jméno. Primář uvidí pouze Vámi zaslaný dotaz a přezdívku.
Program webináře
  1. Primář zahájí webinář krátkou přednáškou – úvodem do problematiky s prezentací.

2. Už během přednášky lze psát dotazy. Primář na ně bude postupně odpovídat. Po vyčerpání dotazů webinář ukončí.

Podobné online přednášky týkající se zdravotnických témat bychom chtěli připravovat pravidelně. Už v dříve se konaly jiné tři webináře. Oba jsou k vidění zde:

URL adresa webináře s MUDr. Dvořákovou je: bude doplněn