Gynekologicko-porodnické oddělení

  

Oddělení stejně jako celá nemocnice pečuje nejen o pacientky či rodičky z přirozených spádových oblastí (Plzeňsko, Tachovsko), ale mohou se zde léčit a rodit ženy a dívky z celého kraje i dalších regionů ČR.

Péče

Gynekologicko-porodnické oddělení Stodské nemocnice poskytuje pacientkám diagnostická vyšetření, konzervativní i operační léčbu gynekologických onemocnění, preventivní gynekologickou péči a těhotným ženám zajišťuje komplexní prenatální a porodnickou péči a služby. 

SN   (1)

Stodská porodnice

stvořena pro nejkrásnější moment života

  

Gynekologická péče 

Na našich špičkově vybavených operačních sálech (rekonstrukce 2015) provádíme všechny běžné typy operačních výkonů se zaměřením na minimálně invazivní chirurgii. Naše objednací lhůty k operacím jsou minimální (malé bez objednání dle domluvy, velké v řádech jednotek dnů). K plánovaným operacím objednávají ženy jejich obvodní gynekologové nebo se mohou objednat samy telefonicky. 

Nejčastější typy operačních výkonů

Detailní popis plánované operace dostane pacientka v rámci předoperační přípravy v takzvaném dokumentu o informovaném souhlasu, kde ji příslušný lékař průběh plánované operace vysvětlí a zodpoví veškeré dotazy. 

Malé gynekologické výkony


Tým

Vedení

MUDr. Junk - postava (8)

MUDr. Michal Junk

primář

377 193 620
michal.junk@stod.nemocnicepk.cz 

Duffková

Hana Duffková

vrchní sestra

377 193 622
hana.duffkova@stod.
nemocnicepk.cz

Lékaři

MUDr. Iva Pešková - zástupce primáře
MUDr. Adéla Súkeníková
MUDr. Karolína Škapová

MUDr. Monika Panušková
MUDr. Dagmar Švehlová
MUDr. Marcela Laštovková

MUDr. Andrea Medřická
MUDr. Eva Koudelková

Externí lékaři

MUDr. Viola Gottwaldová
MUDr. Jakub Mach

MUDr. Pavel Šíp

MUDr. Milan Four

Nelékařští zdravotníci

Svědomitě a odborně o ženy z Plzeňska, Tachovska i dalších regionů pečují sestry a ošetřovatelky gynekologického oddělení a v porodnické části i porodní asistentky a personál novorozeneckého oddělení.


Kontakt

obecný kontakt 377 193 511 gynekologie@stod.nemocnicepk.cz
primář 377 193 620 michal.junk@stod.nemocnicepk.cz 
zástupce primáře 377 193 623 iva.peskova@stod.nemocnicepk.cz 
vrchní sestra 377 193 622 hana.duffkova@stod.nemocnicepk.cz
porodní sál 377 193 625
lůžková část 377 193 628
novorozenci 377 193 597
ambulance / sonografie 377 193 633
kurzy předporodní přípravy 603 389 367
tělocvik pro těhotné (Nýřany) 728 238 062
tělocvik pro těhotné (Stod) 377 193 648

Oddělení

Lůžková část oddělení se nachází v zadním lůžkovém traktu nemocnice ve 2. podlaží. Má celkem 25 lůžek. Z toho 8 pro ženy v období šestinedělí, kde jsou s nimi na pokoji i novorozenci. Pokoje jsou většinou dvoulůžkové, ale k dispozici jsou i dva nadstandardní (jednolůžkové) pokoje. 

Oddělení využívá dva špičkově vybavené gynekologické operační sály k provádění gynekologických operací nebo operativně vedeným porodům. Jsou v těsné blízkosti porodních boxů. 

Všechny pokoje jsou vybaveny televizí. Používání mobilů je povoleno. Na celém oddělení je stejně jako v celé nemocnici k dispozici volné (bezplatné) připojení k internetu (wifi připojení).

Plánek nemocnice

IMG_4298


Ambulance

Nemocnice zajišťuje 24hodinovou příjmovou/pohotovostní ambulanci akutních případů.


Hospitalizace 

Informace se týkají hospitalizace na gynekologické části odd. Informace k hospitalizaci při porodu jsou ve stránce Stodská porodnice.   

K plánované hospitalizaci na GO se dostavte v určený den v 7 hodin na příjmovou gynekologickou ambulanci. K přijetí se hlaste u sestry.  Operačními dny k provádění gynekologických výkonů jsou úterý, středa a čtvrtek. K hospitalizaci se dostavte na lačno (od půlnoci nejíst, nepít, nekouřit, nepoužívat žvýkačku). Akutní příjmy zajišťujeme nepřetržitě. Pokud to zdravotní stav umožňuje, jsou pacientky propuštěny v nejkratším možném termínu. Všechny typy operací jsou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami mimo interrupcí (viz seznam hrazených úkonů). 

K hospitalizaci na GO si přineste občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny, průkaz dočasné pracovní neschopnosti (máte-li jej vystavený), vyplněné dotazníky.  

Minimálně 10 dní před plánovanou operací nepoužívejte léky k ředění krve - po domluvě s ošetřujícím lékařem. Léky, které dlouhodobě užíváte, budete brát pravděpodobně i během hospitalizace, proto si je vezměte raději s sebou v originálních baleních na dobu nezbytně nutnou, spolu s údaji o jejich dávkování. 

Ve spolupráci s ošetřujícím lékařem si (pokud není dohodnuto jinak) nechte provést kompletní předoperační vyšetření, event. další doporučená vyšetření. 

Do nemocnice si přibalte domácí obuv, župan, pyžamo a věci osobní potřeby (mýdlo, hřeben, kartáček na zuby apod.). Doporučujeme Vám ponechat doma cenné věci (prstýnky, náušnice a pod.), větší obnos peněz, protože za případnou ztrátu věcí nepřevzatých do úschovy oddělení neručí. Pro větší sumy a cennosti je k dispozici nemocniční trezor. Pro hospitalizované pacientky je na odd. automat na kávu a čaj za zvýhodněnou cenu a  výdejník horké, chlazené i perlivé vody zdarma. 


Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Byli jste na očkování či testu? Nebo jste se
u nás léčili? Sdělte nám své pocity či podněty.
.