Dárci krve mohou na letní rockové festivaly s výraznou slevou

10. 4. 2024

POZVÁNKA, DÁRCOVSTVÍ

Máte rádi rockovou hudbu a jste dárci krve?
Anebo: Máte rádi rock a chcete jít na dva skvělé hudební festivaly s výraznou slevou?

Tak právě pro vás máme speciální nabídku. Organizátor festivalů Pekelný ostrov v Holýšově a Chodrock Fest v Domažlicích připravil pro bezpříspěvkové dárce krve či plazmy výraznou slevu na vstupném na oba tyto festivaly. Slevu přitom mohou využít i noví zájemci o dárcovství, kteří podstoupí do začátku festivalu alespoň jeden odběr.  Na holýšovský Pekelný ostrov, kde 5. a 6. července vystoupí třeba kapely Divokej Bill, Tři sestry, Vypsaná fixa nebo Rybičky 48, vyjde vstupenka na 800 korun. Za domažlický ChodRock Fest (9. a 10. srpna) například s Harlejem, Wohnouty, Dogou, Turbem či Pokáčem pak zaplatí dárci 650 korun. Vstupenky si lze pořídit již nyní na eshopu www.vstupenkovna.cz.

„Mnozí naši zaměstnanci a spolupracovníci jsou dárci krve. Považujeme to i za hrdinství, když někdo nezištně pomáhá druhým. Proto jsme se rozhodli nabídnout těmto našim hrdinům malý dárek,“ říká za pořadatele festivalů společnost Westmusic Helena Voráčková. Podmínky pro nákup zlevněných vstupenek jsou jednoduché. „Dárce si v online předprodeji najde variantu zlevněné vstupenky. Vybere si slevu určenou pro dárce. A u vstupu do festivalové zóny pak musí prokázat, že je aktivním dárcem. To znamená, že předloží průkaz dárce nebo potvrzení o bezpříspěvkovém daru, kde poslední odběr není starší než jeden rok,“ doplňuje Voráčková.

„Jsme rádi, že bezpříspěvkové dárcovství krve začíná být vnímáno jako určitá jednotka společenské zodpovědnosti a že dárci získávají podobné benefity. Jejich pomoc je pro společnost velice důležitá. Každý čtvrtý člověk totiž potřebuje alespoň jednou v životě krevní transfuzi. Někdy „jen“ kvůli ochraně zdraví, ale někdy přímo k záchraně života,“ říká mluvčí nemocnic Plzeňského kraje Jiří Kokoška s tím, že darovat krev lze pravidelně v krajských nemocnicích v Klatovech, Domažlicích a Rokycanech nebo při výjezdových odběrech v dalších městech na Klatovsku a Domažlicku. A své transfuzní pracoviště má i Fakultní nemocnice v Plzni na Borech.

Jak získají dárci zlevněné vstupenky?

• Nákup vstupenek probíhá na webu vstupenkovna.cz
  • Napřed si návštěvník vybere konkrétní festival (vstupenky se slevou lze koupit na oba)
  • K nákupu se může registrovat, ale nemusí
  • V nabídce vstupenek si vybere možnost „Zlevněné vstupenky“
  • V této části pak zvolí variantu „Dárci krve dvoudenní“ (v případě Pekelného ostrova je vstupné jen na druhý a třetí den, úvodní zahajovací párty je zdarma)
  • Nárok na slevu má jen aktivní bezpříspěvkový dárce krve nebo plazmy. Toto musí doložit při vstupu na festival průkazkou dárce nebo potvrzením o bezpříspěvkovém odběru. Poslední odběr přitom nesmí být starší než jeden rok. Doprovod, pokud se nejedná o dárce, nemá na slevu nárok. Jen dárci.

Jak se stát dárcem krve?

Darovat krev v nemocnicích Plzeňského kraje lze v Klatovech, Domažlicích a Rokycanech. A mimo to probíhají i takzvané výjezdové odběry v Sušici, Horažďovicích, Horšovském Týně, Klenčí pod Čerchovem a Bělou nad Radbuzou. Podrobné informace k odběrům v těchto místech jsou zde:

Pekelný ostrov

4. – 6. července, Holýšov (1. večer zdarma)
  • Program a více info: www.pekelnyostrov.cz
  • Pekelný ostrov je rockový open air-festival, který se od roku 2012 koná na louce ostrova na řece Radbuze v Holýšově. Každým rokem jeho obliba stoupá. Návštěvníci se sjíždí z celé ČR i z nedalekého německého příhraničí.
  • Letos festival startuje ve čtvrtek 4. července tradiční warm-up párty u vstupu do areálu. Na ní je vstup zdarma. Vstupenky jsou proto na dva hlavní dny festivalu. Součástí areálu je odpočinková zóna v podobě pláže u splavu řeky.
  • Vystoupí mj. Guano Apes (GER), Divokej Bill, Rybičky 48, Tři sestry, Harlej, Walda Gang, Vypsaná fixa, Trautenberk a další.

Chodrock Fest

9. - 10. srpna, Domažlice
  • Program a více info: www.chodrockfest.cz
  • Chodrock Fest má letos určitě šťastný 13. ročník. Pravidelně se koná současně s domažlickými Chodskými slavnostmi a Vavřineckou poutí v první polovině srpna. Jedná se o open-air festival, jehož domovským prostorem je domažlický jezdecký areál nabízející příjemné písčité terasovité plochy obklopené stromy a rovněž dvě pódia, kde zní převážně rock, metal, punk, pop nebo folk.
  • Vystoupí mj. Harlej, Škwor, Wohnout, Doga, Alkehol, Protheus, Pokáč, Turbo, Panoptiko, De Bill Heads a další.