Stodská nemocnice očkuje od čtvrtka v kulturním domě blízko vlakového nádraží

2. 3. 2021

TISKOVÁ ZPRÁVA

Stodská nemocnice přesouvá od čtvrtka 4. března ve spolupráci s městem své očkovací místo z areálu nemocnice do kulturního domu Stod v blízkosti nádraží. Zájemcům o očkování tím nabídne větší komfort a lepší dostupnost, do budoucna se tím zajistí větší kapacita místa a hlavně se oddělí tok očkovaných lidí od pacientů nemocnice. S nabídkou využití kulturního domu přišla radnice. Nemocnice tuto nabídku vítá. Dnes a zítra se očkuje ještě v nemocnici. 

V nemocnici bylo dosud očkovací místnost v ambulatním traktu. Tyto prostory jsou ale omezené a očkovací místo by naráželo na kapacitní limity. Oproti tomu kulturní dům nabízí velké prostory, které lze dle potřeby a kapacit místa upravovat. A výhodou je i velké parkoviště a blízkost autobusového i vlakového nádraží.

„S očekávaným nárůstem počtu očkovaných osob by na parkovištích u nemocnice, v areálu nemocnice i přímo v budově ambulantního traktu byla extrémní frekvence lidí, což není zejména v současné situaci úplně vhodné. Dále pro zájemce o očkování potřebujeme prostory, kde si v klidu přečtou a vyplní informovaný souhlas, místo pro evidenci příchozích a krátký pohovor s lékařem, dále prostor pro očkovací boxy a také vhodné zázemí, kde budou lidé po aplikaci vakcíny odpočívat alespoň 20 minut, než budou moci odejít,“ říká ředitel Stodské nemocnice Miroslav Zábranský. Kulturní dům v Nádražní toto vše poskytne.   

„Očkování je v současné době nejdůležitější činnost, která dokáže vrátit život ve Stodě i v celé zemi zpět do normálních kolejí. Nabídnout proto tyto velké a hygienicky dobře zajištěné prostory k očkování považujeme za jejich nejlepší využití. Přímo u kulturního domu zároveň staví autobusy i vlaky a je tu velké parkoviště, takže je velmi dobře dostupný nejen pro obyvatele města, ale i pro lidi z velké spádové oblasti,“ odůvodňuje nabídku starosta Stodu Jiří Vlk a doplňuje, že město chtělo také odlehčit nemocnici, která nyní musí zvládat jak běžnou hospitalizační a ambulantní péči, tak i náročnou péči o covidové pacienty.     

Do očkovacího místa v kulturním domě je přístup hlavním vchodem z Tyršovy ulice. Vchod i veškeré prostory jsou bezbariérové. První dva dny (4. a 5. března) bude provoz zkušební.

V městském Kulturním domě Družba očkuje od ledna Klatovská nemocnice. Další krajské nemocnice očkují zatím ve vlastních prostorách. Nemocnice Plzeˇňského kraje už aplikovaly 10.614 dávek vakcíny, tedy prakticky všechny, které od začátku očkování měly k dispozici. 

 

Zpět

Zápatí - další informace

ESF

Copyright ©2021 Nemocnice Plzeňského kraje, a.s.
Created by Beneš & Michl.

× Byli jste na očkování či testu? Nebo jste se
u nás léčili? Sdělte nám své pocity či podněty.
.