Doporučujeme nosit v prostorech nemocnice roušky. Rozvolňujeme režim návštěv na následné péči

6. 10. 2022

KRÁTKÁ INFORMACE, DOPOUČENÍ

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace a období respiračních nemocí doporučujeme a žádáme všechny návštěvníky nemocnice, aby v zájmu svém i ostatních pacientů používali ve vnitřních prostorech nemocnice ochranu dýchacích cest. Ideální je respirátor třídy FFP2. Pořídit ho lze také v lékárně nebo na recepci nemocnice (15 Kč). Nošením respirátoru mimo jiné napomáháte zachovat volnější režim návštěv.

Nemocnice dále rozvolňuje omezení návštěv na oddělení následné péče. Omezení na interním oddělení přetrvává. Podrobnosti níže nebo ve stránce "Návštěvy hospitalizovaných pacientů". Omezení platí do odvolání.

Režim návštěv

Z důvodu zhoršené epidemiologické situace je omezen režim návštěv následujícím způsobem:

Interní oddělení

• Na interním odd. jsou návštěvy možné v návštěvní době a to za těchto podmínek:
  • Návštěvu pacientů mimo izolaci tvoří nejvýše dvě osoby; doba trvání návštěvy je nejvýše 30 minut; návštěva používá respirátor řady FFP2 nebo vyšší (lze zakoupit v recepci nebo v lékárně - 15 Kč/ks).
  • Návštěvy u pacientů v izolačním režimu jsou možné viz výše + navíc jen po předchozí domluvě s lékařem a návštěva používá respirátor řady FFP2 nebo vyšší a ochranný plášť (balíček respirátor + plášť lze zakoupit v recepci nemocnice za 60 korun).
  • Nemocnice nevyžaduje potvrzení o bezinfekčnosti (test, očkování, prodělání), ale vyhrazuje si právo v případě příznaků respiračních onemocnění návštěvu k pacientovi nevpustit.

Oddělení následné péče

• Na oddělení následné péče jsou návštěvy možné v návštěvní době, ale doporučujeme návštěvám, aby v zájmu pacientů používali respirátor řady FFP2 nebo vyšší a ochranný plášť (balíček respirátor + plášť lze zakoupit v recepci nemocnice za 60 korun).

Ostatní oddělení

Na ostatních odděleních jsou návštěvy povoleny bez omezení, nicméně v zájmu hospitalizovaných pacientů ...

Časy návštěv

Časy návštěv jsou v odpoledních hodinách dle provozního řádu konkrétního odd. Pokud je požadován termín návštěvy mimo tuto dobu, je třeba konkrétní termín konzultovat s ošetřujícím lékařem.

Na oddělení JIP závisí konkrétní hodiny návštěv na zdravotním stavu pacientů a na domluvě se zdravotnickým personálem. Nutná je vždy telefonická domluva.