Prvním novorozencem v krajských porodnicích je Martin Matějka. Po něm přišli na svět Vítek, Ota a Viktorka

2. 1. 2022

KRÁTKÁ INFORMACE

Prvními novorozenci, kteří se narodili v tomto roce v nemocnicích vlastněných Plzeňským krajem, jsou Martin, Vít, Ota a Viktorie. Přišli na svět hned 1. ledna a všichni o trochu dříve, než rodiče původně plánovali. Důležité ale je, že děti i maminky jsou zdravé. Rodičům děkujeme za důvěru a přejeme všem, aby jim noví členové rodiny dělali samou radost.

Martin Matějka

První novorozenec roku 2022 v nemocnicích Plzeňského kraje a v klatovské porodnici.

• 1. ledna 0:56 v Klatovech
  • 3240 g, 49 cm

Vít Haidinger

Druhé miminko roku 2022 v nemocnicích Plzeňského kraje a v klatovské porodnici

• 1. ledna 3:33 v Klatovech
  • 3120 g, 49 cm

Ota H.

První miminko roku 2022 ve stodské porodníci a třetí v nemocnicích Plzeňského kraje.

• 1. ledna 9:45 ve Stodu
  • 2625 g, 47 cm

Viktorie Janovová

První holčička roku 2022 v nemocnicích Plzeňského kraje a první novorozenec v domažlické porodnici.

• 1. ledna 15:35 v Domažlicích
  • 2570 g, 48 cm

Vůbec prvním letošním novorozencem v krajských porodnicích byl Martin Matějka. Narodil se 56 minut po silvestrovské půlnoci v Klatovech. Možná právě oslavy Nového roku způsobily, že přišel na svět dva dny před plánovaným termínem. „Ještě před půlnocí jsme byli doma a slyšeli první petardy a ohňostroje,“ popisuje maminka Petra, jak trávili silvestra. „Při tom mne začalo trochu bolet břicho a protože jsme z Klatov a do porodnice to máme kousek, tak jsme prostě sedli do auta a jeli.“ O pár minut později byl Martin na světě. Při narození vážil 3240 gramů a měřil 49 centimetrů. Tatínek Radek byl u porodu.

Po půl čtvrté ráno se rovněž v Klatovech narodil i Vít Haidinger z Kolince u Klatov. Pro rodiče Renatu a Karla trochu překvapivě. Narození totiž očekávali až v druhé polovině ledna. „Už večer jsem ale ucítila, že se něco děje. Když se to stupňovalo, vyrazili jsme do porodnice.“ Tatínek u porodu nebyl. Zůstal doma s Vítkovo čtyřletou sestrou Zuzankou.

Prvním novorozencem ve Stodské nemocnici je v letošním roce Ota H. Také on měl původně přijít na svět až v druhé polovině ledna. Začal o sobě dávat ale pořádně vědět už ve čtvrtek a narodil se nakonec v sobotu 1. ledna v 9:45. Kromě rodičů Erika a Barbory se na něj těšil i dvouletý bráška Josef.

První holčičkou v krajských nemocnicích je Viktorie Janovová. Narodila se 1. ledna v 15:35 v Domažlicích. Také její rodiče Sabina a Nikolaj z Tachova očekávali narození třetího potomka a první holčičky až o týden později. Signály blížícího se porodu se ale začaly o objevovat na Nový rok ráno.