Matyáš Chvátal z Holýšova dostál svému příjmení a ve Stodě se stal prvním novorozencem roku

4. 1. 2023

KRÁTKÁ INFORMACE

Termín porodu druhého syna měla Andrea Chvátalová z Holýšova sice až 12. ledna. Matyáš se ale "rozhodl" dostát svému příjmení a narodil se o devět dnů dříve. V úterý 3. ledna se tak stal prvním novorozencem, který přišel letos na svět v porodnici Stodské nemocnice. Při narození vážil 3520 gramů a měří 49 centimetrů. S maminkou jsou oba v pořádku. „Stejně jako každému miminku a rodičce přejeme i Matyšovi pevné zdraví, hodně spokojenosti a ať prožije s rodinou báječné dětství,“ uvedl mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

„Jsem myslím opatrná až možná trochu panická rodička, proto jsem prvního syna Martina rodila před čtyřmi lety na klinice v Plzni, ale nyní jsem už dala na rady mých známých a kamarádek, které mi doporučovali Stod, a rozhodně nelituji. Všichni jsou tu milí, pozorní, při porodu mi pomáhali a vedli mě, což bylo super," říká maminka Andrea Chvátalová s tím, že ji samozřejmě hodně pomohla i přítomnost tatínka u porodu.

První letošní novorozenec ve Stodě

Matyáš Chvátal - 3. ledna 2023, 3520 g / 49 cm

Ve Stodské nemocnici se v roce 2022 narodilo 361 dětí. Z toho bylo 188 holčiček a 173 kluků.  V jednom případě se jednalo o dvojčata. Nejmenší miminko vážilo 2380 gramů a největší 4475 g. Nejčastějšími jmény, které dávali rodiče ve Stodu dětem, byl Jan, David, Eliška, Jakub, Kristýna, Daniel, Lukáš, Miroslav, Michal,  Julie, Anna a Rozálie či Rozárie.