Policisté pomohli doplnit nemocniční knihovny

14. 1. 2021

KRÁTKÁ INFORMACE NPK a POLICIE ČR

Policisté a občanští zaměstnanci Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje se zapojili do dobročinného projektu s názvem „Nemocniční knihovničky“. V závěru roku vybrali ze svých domácích knihoven přes tisícovku knih různých žánrů, vydesinfikovali je a dnes téměř tři stovky z nich předali nemocnicím Plzeňského kraje. Nemocnice je užijí na lůžkových odděleních, kde si je budou moci půjčovat  pacienti.

"Mezi knihami jsou klasické romány, beletrie, detektivky, sci-fi, cestopisy, naučná literatura a samozřejmě i knihy pro děti a mládež,“ uvedla mluvčí krajských policistů Pavla Burešová.

„Za dar velice děkujeme. Přichází velmi vhod. Zvlášť v současné situaci, kdy jsou v nemocnicích omezeny návštěvy, hledají hospitalizovaní jakoukoli možnost, jak si krátit a zpříjemnit pobyt v nemocnici. Samozřejmě nelze stále sledovat televizi nebo internet, takže pacienti rádi sáhnou po časopisu nebo právě po knize. Ne každý ji ale má k dispozici. Proto máme v nemocnicích menší knihovny, jejichž obsah teď rádi doplníme nebo obměníme,“ říká mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.

Více ve zprávě PČR Nemocniční knihovničky