Návštěvníci nemocnice darovali Mathildě na výcvik vodicích psů přes 11 tisíc korun

6. 10. 2020

KRÁTKÁ INFORMACE

Stodská nemocnice dnes předala Nadačnímu fondu Mathilda částku 11.219,- korun, kterou pro fond nasbírali v tomto roce návštěvníci nemocnice. Peníze ze sbírky použije fond na projekty pomoci zrakově postiženým, především na získání a výcvik vodicích psů pro nevidomé.

Sbírka probíhá formou darů, které dobrovolníci vkládají po celý rok do kasičky fondu ve tvaru psích pomocníků. Kasička je ve vestibulu nemocnice od roku 2017. Za tu dobu už do ní lidé vložili 31.359 korun. „Jménem nemocnice i nadačního fondu všem, kteří takto přispěli, děkujeme,“ uvedl ředitel nemocnice Miroslav Zábranský.

Nemocnice dlouhodobě podporuje projekty na pomoc zdravotně hendikepovaným spoluobčanům a snaží se těmto lidem i zvýšit dostupnost zdravotní péče.