Krajské nemocnice podporují Ukrajinu

3. 3. 2022

POMOC UKRAJINĚ

Nemocnice Plzeňského kraje připravují od počátku ruské vojenské agrese na Ukrajině pomoc svým ukrajinským zaměstnancům, jejich rodinám a rovněž této napadené přátelské a statečné zemi. Vedení nemocnic se postupně sešlo s většinou zaměstnanců z Ukrajiny a v případě konkrétních požadavků hledá řešení, jak nejlépe vyhovět. Nemocnice rovněž spolupracují s radnicemi sídelních měst a Plzeňským krajem.

„Část našich ukrajinských zaměstnanců zde žije již dlouhá léta i se svojí rodinou. A jiní jsou zde krátce, přijeli zatím sami a nejbližší příbuzné mají na Ukrajině. Všech se ale válečný konflikt dotýká a vlastně i naší země a nás samotných. Průběžně se proto s ukrajinskými kolegy scházíme, zjišťujeme jejich potřeby a nabízíme běžnou i individuální pomoc,“ říká člen managementu krajských nemocnic Jaroslav Šíma.

Z ukrajinských zaměstnanců se zatím rozhodli vrátit zpět do vlasti a pomáhat svým blízkým a krajanům přímo v místě konfliktu tři zaměstnanci. Další to zvažují. Dostat své blízké do Čech se snaží také zatím jednotky pracovníků. Někteří jejich blízcí už překročili ukrajinsko-slovenské hranice. Někteří cestu ještě zvažují. "Všichni ukrajinští kolegové mají i nadále možnost kdykoli kontaktovat vedení své nemocnice a jejich situaci a potřeby dál konzultovat," doplnil Šíma.

V nemocnicích Plzeňského kraje přejeme všem našim ukrajinským kolegům a přátelům, aby jejich vlast a jejich rodiny žily v míru. Sláva Ukrajině!

Pomoc nemocnic Plzeňského kraje

Doporučené lokální kontakty a projekty pro pomoc Ukrajině a ukrajinským uprchlíkům v ČR

Informace pro ukrajinské občany