Informace k očkování proti nemoci covid ve Stodě

Stodská nemocnice provádí očkování proti onemocnění covid. Naší snahou je, aby očkování bylo efektivní a pro vás srozumitelné. Proto zde nabízíme všechny důležité informace o provozu našeho očkovacího místa. 

AKTUALITY

Stodská nemocnice obnovuje od srpna očkování. Většina zájemců se ale musí registrovat

Stodská nemocnice obnovuje od srpna očkování proti nemoci covid. Kvůli kapacitním důvodům je ale pro většinu zájemců nutné se registrovat.

Kdo se musí registrovat a rezervovat?
  • noví zájemci o očkování (dosud neočkovaní)
  • zájemci o první posilující dávku (celkem třetí dávku)
  • mládež od 12 do 15 let
  • návod registrace a rezervace níže
Očkování Bez registrace

Očkování bez registrace je zatím umožněno jen zájemcům o druhou posilující dávku (celkem čtvrtou) - infoi viz vpravo/níže  


Jak se objednat k očkování?

Vytvořte registraci na webu registrace.mzcr.cz a vyberte si očkovací místo "Plzeň-jih - Stodská nemocnice. Až přijdete na řadu a obdržíte esemeskou PIN2, proveďte rezervaci na rezervace.mzcr.cz

Informace k očkování 2. posilující dávkou (celkem čtvrtou)

Kdo se může nechat dát očkovat druhou posilující dávkou?

Očkují se zájemci od 18 let. V případě nadměrného zájmu je priorita věk nad 60 let nebo rizikové skupiny. 

Odstup od 1. posilující dávky (3. dávky) musí být minimálně 4 měsíce. Odstup od prodělaného onemocnění covid se doporučuje 3 měsíce.

Jak se nechat dát naočkovat 2. posilující dávkou?

K očkování 2. posilující dávkou se zatím nelze objednat přes rezervační systém. Ministerstvo zdravotnictví jej pro toto očkování spustí až v průběhu srpna.

Z tohoto důvodu umožňujeme výhradně zájemcům o druhou posilující dávku možnost očkování bez registrace a to vždy v pátek (počínaje 5.srpnem) od 12 do 14 hodin. V případě vyššího zájmu, než jaké jsou kapacity OČM, budou k přeočkování upřednostněni zájemci ve věku nad 60 let a rizikové skupiny, popř. budeme kapacity navyšovat.  


Očkování dětí od 5 do 11 let žádejte primárně u jejich pediatrů

V očkovacích centrech v Plz. kraji se ztotožňujeme s názorem odborníků, že děti by měli primárně očkovat jejich praktičtí lékaři pro děti a dorost (PLDD).  Vyzýváme proto rodiče, aby očkování dětí žádali primárně u nich. Věříme, že se této role rádi ujmou. 


Co vás dále zajímá

Kde se očkuje / kontakt?

OČM Stod - od května ve Stodské nemocnici (Hradecká 600, Stod) v ordinaci praktického lékaře MUDr. Nováka. Tel kontakt: 778 882 329 (PÁ | 8-12 h). 

Jak získám certifikát o očkování?

Certifikát o absolvování očkování ať už první nebo druhou nebo třetí dávkou si lze stáhnout na portálu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz

Čím se ve Stodě očkuje?

Očkujeme převážně vakcínou Pfizer, ale k dispozici je i vakcína Moderna. 

Vakcína Novavax dorazila do ČR a následně i do Plzeňského kraje na počátku března. Vzhledem k nízkému zájmu i o tuto "klasickou" proteinovou vakcínu a balení po více dávkách bude v kraji pro veřejnost k dispozici jen na jediném očkovacím místě a to v Plzni na EUC klinice. Registraci a rezervaci je proto nutné udělat právě na toto očkovací místo registrace.mzcr.cz. Vakcína není určena k přeočkování třetí posilující dávkou. Je pouze pro nově očkované. Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Byli jste na očkování či testu? Nebo jste se
u nás léčili? Sdělte nám své pocity či podněty.
.