Informace k očkování proti nemoci covid ve Stodě

Stodská nemocnice provádí očkování proti onemocnění covid. Naší snahou je, aby očkování bylo efektivní a pro vás srozumitelné. Proto zde nabízíme všechny důležité informace o provozu našeho očkovacího místa. 

AKTUALITY

Většina zájemců se musí k očkování ve Stodské nemocnici registrovat

Stodská nemocnice provádí očkování proti nemoci covid. Kvůli kapacitním důvodům je ale pro většinu zájemců nutné se registrovat.

Kdo se musí registrovat a rezervovat?
  • noví zájemci o očkování (dosud neočkovaní)
  • zájemci o první posilující dávku (celkem třetí dávku)
  • mládež od 12 do 15 let
  • návod registrace a rezervace níže
Očkování Bez registrace

Očkování bez registrace je zatím umožněno jen zájemcům o druhou posilující dávku (celkem čtvrtou) - info viz vpravo/níže  

Jak se registrovat / objednat k očkování?

Vytvořte registraci na webu registrace.mzcr.cz a vyberte si očkovací místo "Plzeň-jih - Stodská nemocnice. Až přijdete na řadu a obdržíte esemeskou PIN2, proveďte rezervaci na rezervace.mzcr.cz

Informace k očkování 2. posilující dávkou (celkem čtvrtou)

Kdo se může nechat dát očkovat druhou posilující dávkou?

Očkují se zájemci od 18 let. V případě nadměrného zájmu je priorita věk nad 60 let nebo rizikové skupiny. 

Odstup od 1. posilující dávky (3. dávky) musí být minimálně 4 měsíce. Odstup od prodělaného onemocnění covid se doporučuje 3 měsíce.

Jak se nechat dát naočkovat 2. posilující dávkou?

K očkování 2. posilující dávkou se zatím nelze objednat přes rezervační systém. Ministerstvo zdravotnictví jej pro toto očkování spustí až v průběhu srpna.

Z tohoto důvodu umožňujeme výhradně zájemcům o druhou posilující dávku možnost očkování bez registrace a to v pátek od 12 do 14 hodin. V případě vyššího zájmu, než jaké jsou kapacity OČM, budou k přeočkování upřednostněni zájemci ve věku nad 60 let a rizikové skupiny, popř. budeme kapacity navyšovat.  


Očkování dětí od 5 do 11 let žádejte primárně u jejich pediatrů

V očkovacích centrech v Plz. kraji se ztotožňujeme s názorem odborníků, že děti by měli primárně očkovat jejich praktičtí lékaři pro děti a dorost (PLDD).  Vyzýváme proto rodiče, aby očkování dětí žádali primárně u nich. Věříme, že se této role rádi ujmou. 


Co vás dále zajímá

Kde se očkuje / kontakt?

OČM Stod - od května ve Stodské nemocnici (Hradecká 600, Stod) v ordinaci praktického lékaře MUDr. Nováka. Tel kontakt: 778 882 329 (PÁ | 8-12 h). 

Jak získám certifikát o očkování?

Certifikát o absolvování očkování ať už první nebo druhou nebo třetí dávkou si lze stáhnout na portálu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz

Čím se ve Stodě očkuje?

Očkujeme převážně vakcínou Pfizer, ale k dispozici je i vakcína Moderna. 

Vakcína Novavax dorazila do ČR a následně i do Plzeňského kraje na počátku března. Vzhledem k nízkému zájmu i o tuto "klasickou" proteinovou vakcínu a balení po více dávkách bude v kraji pro veřejnost k dispozici jen na jediném očkovacím místě a to v Plzni na EUC klinice. Registraci a rezervaci je proto nutné udělat právě na toto očkovací místo registrace.mzcr.cz. Vakcína není určena k přeočkování třetí posilující dávkou. Je pouze pro nově očkované. Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Byli jste na očkování či testu? Nebo jste se
u nás léčili? Sdělte nám své pocity či podněty.
.