Informace k očkování proti nemoci covid ve Stodě

Stodská nemocnice provádí očkování proti onemocnění covid. Naší snahou je, aby očkování bylo efektivní a pro vás srozumitelné. Proto zde nabízíme všechny důležité informace o provozu našeho očkovacího místa. 

AKTUALITY

Očkování bez registrace pokračuje

Očkování bez registrace pokračuje i nadále a to třikrát v týdnu. Týká se výhradně dospělých. Mládež od 12 do 15 let očkujeme jen s registrací. Děti 5 až 11 let neočkujeme. Očkovacím místem je ordinace praktického lékaře v pravé části ambulatního traktu. Přístup je zvenku. 

Očkování bez registrace - dospělí 16+
  • ÚT  |  9 - 10 hod
  • ST  |  9 - 10 hod
  • PÁ  |  9 - 11 hod
  • v období vánočních svátků od 23. do 30. 12. neočkujeme 

Očkování mládeže 12 až 15 let jen s registrací

Termíny pro očkování mládeže od 12 do 15 let nabízíme nadále dle počtu registrovaných zájemců této kategorie. U očkování je přítomen pediatr. Zájemce musí doprovázet zákonný zástupce, zpravidla rodič. 


Jak se registrovat / objednat k očkování?

Vytvořte registraci na webu registrace.mzcr.cz a vyberte si očkovací místo "Plzeň-jih - Stodská nemocnice. Až přijdete na řadu a obdržíte esemeskou PIN2, proveďte rezervaci na rezervace.mzcr.cz

Očkovací místa používají modifikovanou vakcínu Comirnaty Omikron BA.4-5 od Pfizeru

Očkovací místa nemocnic Plzeňského kraje používají k očkování proti onemocnění covid modifikovanou vakcínu Comirnaty Omicron BA.4-5, která je účinná jak proti původnímu kmeni viru SARS-Cov2, tak i proti převažující variantě Omikron. Nově upravená vakcína od konsorci Pfizer/BioNTech je ovšem určena jen pro posilující dávky, tedy pro celkem 3. a 4. dávku očkování. Není vhodná pro nově očkované osoby. Informace k očkování 2. posilující dávkou (celkem čtvrtou)

Kdo se může nechat dát očkovat druhou posilující dávkou?

Očkují se zájemci od 18 let. V případě nadměrného zájmu je priorita věk nad 60 let nebo rizikové skupiny. 

Odstup od 1. posilující dávky (3. dávky) musí být minimálně 4 měsíce. Odstup od prodělaného onemocnění covid se doporučuje 3 měsíce.

Jak se nechat dát naočkovat 2. posilující dávkou?

K očkování 2. posilující dávkou se lze buď objednat přes rezervační systém,  nebo lze využít termíny očkování bez registrace (viz vlevo/nahoře). V případě vyššího zájmu, než jaké jsou kapacity OČM (nepředpokládáme), budou k přeočkování upřednostněni zájemci ve věku nad 60 let a rizikové skupiny, popř. budeme kapacity navyšovat.  


Očkování dětí od 5 do 11 let žádejte primárně u jejich pediatrů

V očkovacích centrech v Plz. kraji se ztotožňujeme s názorem odborníků, že děti by měli primárně očkovat jejich praktičtí lékaři pro děti a dorost (PLDD).  Vyzýváme proto rodiče, aby očkování dětí žádali primárně u nich. Věříme, že se této role rádi ujmou. 


Co vás dále zajímá

Kde se očkuje / kontakt?

OČM Stod - ve Stodské nemocnici (Hradecká 600, Stod) v ordinaci praktického lékaře MUDr. Nováka. Tel kontakt: 778 882 329 (PO | 9-10 h). 

Jak získám certifikát o očkování?

Certifikát o absolvování očkování ať už první nebo druhou nebo třetí dávkou si lze stáhnout na portálu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz

Čím se ve Stodě očkuje?

Očkujeme převážně vakcínou Pfizer, ale k dispozici je i vakcína Moderna. 

Vakcína Novavax dorazila do ČR a následně i do Plzeňského kraje na počátku března. Vzhledem k nízkému zájmu i o tuto "klasickou" proteinovou vakcínu a balení po více dávkách bude v kraji pro veřejnost k dispozici jen na jediném očkovacím místě a to v Plzni na EUC klinice. Registraci a rezervaci je proto nutné udělat právě na toto očkovací místo registrace.mzcr.cz. Vakcína není určena k přeočkování třetí posilující dávkou. Je pouze pro nově očkované. Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2022 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.