Testování nemoci covid metodou PCR

Stodská nemocnice provádí vyšetření onemocnění covid metodou PCR.

Komu PCR testy provádíme?

Bezplatně
Samoplátci

Jak se k odběru / vyšetření objednat?

K odběru je nutné se objednat přes internetový rezervační systém, v němž si zvolíte volný termín, kdy se dostavíte.

rezervace PCR test  


Jak rezervaci zrušit?

Rezervaci lze zrušit proklikem v mailu, který vám přijde po objednání na váš mail. Pokud tento mail nemáte, vyžádejte si zrušení rezervace na mailu info@stod.nemocnicepk.cz - do předmětu zprávy napište "Zrušení AG testu", do těla zprávy napište vaše jméno, příjmení, rok a měsíc narození a datum a čas, na kdy jste objednán, např. "Jan Novák, 7503, 27. února, 14:30.


Jak a kam se k odběru dostavit?

Odběrové místo Stodské nemocnice je v interní příjmové ambulanci v přízemí (= 1.podlaží) ve spojovacím krčku mezi lůžkovým a ambulatním traktem. Do areálu nemocnice nelze zajet autem. 


Kdo hradí vyšetření?

Indikovaným pojištěncům hradí test systém zdravotního pojištění. Samoplátci si test hradí sami. Cena je 814 Kč. 


Jak se předávají výsledky vyšetření?

Výsledky vyšetření jsou předány žadateli nejpozději do 48 hodin od odběru, ve většině případů ale již druhý den od odběru. Výsledky vyšetření obdrží každý formou SMS. 

Certifikovaný výsledek posledního negativního provedeného PCR testu si lze stejně jako potvrzení o očkování nebo o prodělání nemoci covid stáhnout na webu ÓČKO - https://ocko.uzis.cz, kde stačí zadat rodné číslo a číslo občanského průkazu a pomocí hesla, které vám přijde přes SMS, si můžete certifikát stáhnout a vytisknout. Všechna potvrzení jsou mezinárodní a uznávaná státy EU a obsahují kontrolní unikátní QR kód. 

Certifikát o prodělané nemoci covid je rovněž na webu ÓČKO, ale nejdříve 10. den po pozitivním PCR testu. Certifikát nevystavuje nemocnice, ale Ministerstvo zdravotnictví. Je proto zbytečné volat do nemocnice a domáhat se vydání potvrzení dříve. 


Infolinka v případě nejasností

Pokud jste nenašli potřebné informace výše, volejte 721 062 660. Poradíme vám, ale nelze po telefonu rezervovat odběr. K odběru se skutečně lze objednat jen online přes internetový rezervační systém. Děkujeme za pochopení.

Zápatí - další informace

ESF EU - kopie MMR

Copyright ©2023 Klatovská nemocnice, a.s. | NPK
Created by Beneš & Michl.

× Jste s naší péčí spokojeni?
Prosíme, podělte se o vaše zkušenosti! Děkujeme.